Parodontologie

Parodontitida je chronické onemocnění závěsného aparátu zubu, dásně a kostěného lůžka. Začíná jako zánět dásně (gingivitida), který se postupně šíří do hlubších částí. Vznikají choboty zasahující pod dásně podél zubního krčku až ke kořenu, kde se drží infekce. Zub se postupně uvolňuje a může dojít až k jeho ztrátě.

Hlavní příčinou vzniku parodontitidy je nedokonalá ústní hygiena způsobující hromaděním plaku, bakterií a zubního kamene, případně imunitní vlivy nebo dědičné dispozice.

Se spolupracujícím pacientem dokážeme s následky bojovat velmi účinně. Waterlase parodontitidu pomáhá odstranit efektivně, šetrně a nezanedbatelným aspektem je i jeho výrazný sterilizační efekt.

Pacientovi je u nás detailně vysvětlena prevence, aby dokázal parodontitidě předcházet či zabránit jejímu opětovnému vzniku. Jak je patrné, nejdůležitější je správná ústní hygiena, pravidelné odstraňování plaku a zubního kamene. Rádi vám předvedeme používání dentálních pomůcek, zejména zubních nití a mezizubních kartáčků.

Druhy výplní

Nevíte, jakou výplň zvolit? Poradíme Vám.

Naše tipy

Užitečné rady, jak správně pečovat o chrup.