Waterlase MD Turbo - Stomatologický laser třetí generace

Laserový systém Waterlase MD je revoluční stomatologické zařízení, které využívá kombinaci YSGG laserové energie, vody a vzduchu. Tento proces nazývaný HydroPhotonicsTM umožňuje provádět většinu tradičních dentálních procedur s minimální, popř. nulovou anestezií.

Laserový systém Waterlase MD kombinuje minimální invazivnost, šetrnost a maximální přesnost zákroku. Výsledkem je zachování nepoškozené, zdravé struktury zubní tkáně. Mnoho zákroků prováděných pomocí stomatologického systému Waterlase nevyžaduje umrtvení nebo anestezii. Eliminuje tak hlavní zdroj pacientova stresu a vytváří mnohem příjemnější zkušenosti, než na jakou byl pacient zvyklý doposud. Pacienti typicky oceňují menší krvácivost a sníženou medikaci na utlumení bolesti.

Řada stomatologických zákroků, které klasicky vyžadují několik postupných ošetření, jako např. násobné výplně, lze nyní provést v průběhu jednoho ošetření, navíc s vyšší kvalitou. Waterlase je univerzální nástroj, který umožňuje stomatologovi provádět vrtání zubů, chirurgické zákroky na dásních a čelistních kostech s minimálním traumatem. Lze jej použít dokonce i pro stomatologické zákroky, které nelze úspěšně provést nebo dokončit tradičními stomatologickými nástroji.

Vysokorychlostní vrtání může způsobit vlasové trhliny a mikrofraktury v povrchu zubu, které mohou následně způsobit další zubní problémy. Waterlase výrazně snižuje možné poškození zubů a minimalizuje zdravotní traumata.

Ošetření zubních kazů pomocí laseru Waterlase zvyšuje životnost následné kompozitní (bílé) výplně, díky dokonalejší přilnavosti preparované plochy a výplně.

Bez nutnosti injekcí a anestezie může stomatolog ošetřit více kazů současně. Waterlase dává stomatologovi možnost provádět řadu zákroků, které dříve vyžadovaly odeslání ke specialistovi. Nyní Vás bude moci ošetřit při jedné návštěvě. Stomatologický laser Waterlase je až neuvěřitelně univerzální. Může být použit jak pro zákroky na tvrdých tkáních, tak i na měkkých tkáních. Od odstraňování kazů přes preparaci kavit, komplexní ošetření kořenových kanálků, parodontologii, implantologiii, ortodoncii, kosmetické úpravy až po čelistní chirurgii.

Od roku 1998, kdy byl stomatologický laser Waterlase oficiálně schválen pro zákroky na tvrdých tkáních (zubech), se neustále rozšiřují aplikační možnosti tohoto laseru zejména v oblasti ústní chirurgie.

Tento nový stomatologický laser od světové jedničky v dentální laserové technice společnosti BIOLASE Inc. (USA), řeže tvrdé tkáně prakticky stejně rychle jako vysokoobrátková vrtačka. Jedná se tedy o první stomatologický laser na trhu, který co do rychlosti preparace konkuruje klasickým turbínám.

Stomatologický laser Waterlase MDTM Turbo pracuje bezkontaktně. Využívá kombinaci laserové energie (laser Er,Cr:YSGG, vlnové délky 2.780 nm) a přesně směrovaného vodního spreje. Preparace tkání probíhá bez zvýšení teploty, bez vibrací a tlaku na cílovou tkáň. Povrch preparované kavity je bez mikrotrhlin a ‘smear layer’. Většinu zákroků lze provádět bezbolestně, popřípadě s menším množstvím anestetik v porovnání s klasickými metodami. Nezanedbatelným aspektem je výrazný sterilizační efekt, zejména pro parodontologické a endo zákroky.

Druhy výplní

Nevíte, jakou výplň zvolit? Poradíme Vám.

Naše tipy

Užitečné rady, jak správně pečovat o chrup.